Jump to content

Bun venit pe IlegalZone.Ro
Înregistrați-vă acum pentru a avea acces la toate funcțiile noastre. După ce v-ați înregistrat și v-ați conectat, veți putea să creați subiecte, să răspundeți cu postări la subiectele existente, să oferiți reputație colegilor, să obțineți propriul mesager privat, să vă actualizați statusul, să vă gestionați profilul și multe altele. Dacă aveți deja un cont, Loghează-te aici - in caz contrar Crează un cont gratuit astăzi!

Toggle shoutbox Open the Shoutbox in a popup

-Platile pentru admine si vip se vor face doar la bulina . Daca platiti la alcineva riscati sa ramaneti fara bani si fara acces. Multumesc
-The payments for admin and vip will be made only at Bulina. If you pay to someone else you risk to lose your money and access. Thanks
Our Permanent discord Server https://discord.gg/e4s7Q3k
If you want to buy admin or vip PM Bulina
Pentru admine si vip PM Bulina
VIP/Admin Price Click Here

@  SiLeNt StRiKeR : (19 November 2019 - 06:39 PM)

Bulina la preturi screi ca se primeste si Paysafe

@  Knight : (19 November 2019 - 02:21 PM)

Salut

@  HaNzaLa+_= : (19 November 2019 - 09:50 AM)

Only 2 hours left for helper request

@  BuliNa27 : (19 November 2019 - 08:08 AM)

Heylau !

@  SiLeNt StRiKeR : (19 November 2019 - 06:26 AM)

Neata

@  Str1ke : (18 November 2019 - 04:04 AM)

Neata all

@  Knight : (18 November 2019 - 03:19 AM)

Neata ~O)

@  Good Game : (17 November 2019 - 10:48 AM)

Neata all

@  BuliNa27 : (17 November 2019 - 09:16 AM)

Neața ~O) ;;)

@  Str1ke : (17 November 2019 - 08:04 AM)

@ XandeR Read PM

@  Pablo : (17 November 2019 - 07:28 AM)

neata

@  v i b e : (17 November 2019 - 05:13 AM)

salut !!

@  jusTice : (16 November 2019 - 11:54 PM)

olaaa :D

@  HaNzaLa+_= : (16 November 2019 - 09:04 AM)

@Good Game Need Collaboration ! I have a Channel with 400k+ Views and 950+ Subs!

@  MrAde : (16 November 2019 - 08:41 AM)

why, i still got banned :( @Madal1n

@  Str1ke : (15 November 2019 - 03:27 AM)

Neata all

@  Knight : (14 November 2019 - 02:34 PM)

Server offline

@  Good Game : (14 November 2019 - 05:53 AM)

Neata

@  Str1ke : (14 November 2019 - 03:56 AM)

Neata all ~O)

@  Good Game : (13 November 2019 - 06:42 PM)

Guys subscribe on me please :)

Rușii vor să-și facă internet propriu și ar fi cam așa, dacă se întâmplă

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
No replies to this topic

Guest_SkiZo._*

Guest_SkiZo._*
  • Vizitatori

internet-rusia-1170x658.jpg

Dacă un nou proiect de lege va fi adoptat de ruși, aceștia ar putea avea parte de un internet propriu, independent de cel global.

Propunerea de lege a venit de la deputatul Andrey Lugovoy și senatorii Andrey Klishas și Lyudmila Bokova. Pretextul unei asemenea legi bizare? Securitatea națională. Țara ar trebui să facă multe schimbări, care ar presupune schimbarea numelui domeniului într-unul care să poată fi accesat exclusiv de ruși.

Va exista un responsabil (Roskomnadzor) pentru centralizarea controlului statului asupra porțiunii Word Wide Web destinată Rusiei. În plus, toate companiile rusești de tehnologie ar trebui să se supună regulilor noi.

Teoretic, dacă această lege va fi adoptată, Roskomnadzor și Ministerul de Comunicații vor trebui să creeze reguli noi pentru toate organizațiile de internet din Rusia: provideri, proprietari de linii de comunicații, proprietari de rețele tehnologice de comunicații și proprietari de numere anonime de sistem.

Mai mult, numele unic de domeniu va fi necesar pentru a menține securitatea. În plus, va fi nevoie de un sistem propriu de rutare, care să protejeze providerii de internet de confiscarea blocurilor de adrese IP alocate acestora.

Toți providerii ruși de internet vor trebui să adopte măsuri tehnice care să îi protejeze de posibilele amenințări asupra internetului rusesc. Astfel, statul ar putea să baneze toate resursele online din Rusia, cu ajutorul unor instrumente finanțate exclusiv de stat.

Dincolo de toate astea, ar trebui să fie deschisă o agenție federală nouă – Center for Monitoring and Managing Public Communication Networks. Aceasta se va ocupa cu controlul rețelei complexe a internetului rusesc, operând registrul schimbului de trafic și ajustând rutarea de trafic a țării.

Directorul deputat Roskomnadzor, Alexander Pankov, a declarat pentru Gazeta.ru: „Inițial, internetul era un mediu pentru jucării și comunicații, dar acum tranzacțiile financiare, afacerile, telemedicina și multe altele sunt toate legate de această rețea. Dacă internetul ar da crash astăxi, ar fi o reală catastrofă”.